Gakkon 4 (18/08/2017 - 20/08/2017) TOUHOUROOM! (Łódź)

Tu organizujemy się na spotkania IRL - na konwentach, meet up'ach, imprezach urodzinowych i innych eventach.

Re: Gakkon 4 (18/08/2017 - 20/08/2017) TOUHOUROOM! (Łódź)

Postprzez Yaket » 11 lip 2017, o 21:59

Bynde
Obrazek
Yaket

GG: 44325521
Achievementy:
EoSD Normal PCB Normal IN  Normal MoF Normal UFO Normal TD Normal

Postprzez Marusera » 26 lip 2017, o 01:36

Jadę :^)
Marusera

Achievementy:

Postprzez Critz » 18 sie 2017, o 22:51

Obrazek

Trójca wyklęta.
Obrazek Obrazek
Official Husbando of Sanae-chan. || Gensokyo to nie miejsce by być więźniem zdrowego rozsądku!
Discord niepoprawnych Remifagów: https://discord.gg/U6CKEme

⑨ > ➒
"As you wish, my little kawaii loli. It's simple as fuck. But doing this is just a waste of time. HAIII~." - Dr. Gilgamesh
Critz
Convictor Yamaxanadu

GG: 3754878
Achievementy:
DDC Clear DDC Hard LoLK Clear LoLK Extra

Postprzez Nashi » 19 sie 2017, o 00:32

robienie komuś zdjęcia otwarcie i zapewne za zgodą, żeby potem śmiać się z nich w internecie, wow

Obrazek
ξ◥▶◀◤✧
Nashi

Achievementy:

Postprzez Critz » 20 sie 2017, o 18:37

Chłodny białorycerz, ale wrzucone na prośbę z tym podpisem.

Gakkon w sumie zajebistszy niż poprzedni, bo była sala retro gierek i żetony były wydawalne na każdym stanowisku, przez co konkursy były cholernie opłacalne. Miejscówka nadal tak samo intuicyjna, atrakcje przyzwoite, merchu relatywnie mało. Sala wyszła nam raczej w porządku - najbardziej podszedł mi panel Simona, gdzie wodze kanonicznej fantazji poszły w pizdu i były srogie rozkminy. Choć nie chwaląc się specjalnie, na panelu o grach Ido widziałem też trochę nowych twarzy. o_O
Obrazek Obrazek
Official Husbando of Sanae-chan. || Gensokyo to nie miejsce by być więźniem zdrowego rozsądku!
Discord niepoprawnych Remifagów: https://discord.gg/U6CKEme

⑨ > ➒
"As you wish, my little kawaii loli. It's simple as fuck. But doing this is just a waste of time. HAIII~." - Dr. Gilgamesh
Critz
Convictor Yamaxanadu

GG: 3754878
Achievementy:
DDC Clear DDC Hard LoLK Clear LoLK Extra

Postprzez Pan Beliara » 22 sie 2017, o 18:38

No dobrze, chyba pora napisać poważną recenzję. Czy coś takiego (xD).

Nigdy wcześniej w Łodzi nie byłem, tym bardziej na jakimś łódzkim konwencie, jednak miałem negatywne nastawienie przez sławę tego miasta i pojechałem w sumie tylko ze względu na Touhouroom. Okazało się być całkiem spoko. W toaletach papieru nie brakowało, on sam nie był jakimś najtańszym papierem ściernym, a podłogi były często mopowane.

Kolejkon dla uczestników był dość spory, ale dla wszelkich organizatorów przewidziano osobną kolejkę, która to, kiedy już byliśmy pod szkołą, zupełnie nie istniało i bez opóźnień mogliśmy wejść i się rozłożyć ze sprzętem.

Konwent okazał się mniejszy, niż się spodziewałem, ale to w sumie dobrze, bo nie było tłoku i można się było natknąć na takie nisze, jak room vokaloidowy.

Informator niestety był chyba robiony na kolanie, bo nie dość, że parę opisów było po prostu słabe, to był tam też np. taki kwiatek
Spoiler:

Co do samego Touhouroomu - jestem raczej zadowolony. Na panel dla nowych, który prowadzili Tribell i Krolo, przyszło sporo ludzi i sam w sobie był jakościowy i nawet nie aż tak hermetyczny. Na naukę Danmaku!! (czy może po prostu grę) przyszło na tyle sporo osób, że brakło miejsc. Miło było znowu zagrać w wersję, w której Tempest jest czasem zagrywany, a nie wymieniany na kartę z Lunatic Decku.
Panel o Pralce był bardzo jakościowy. Critz i Rei nawet wydrukowali materiały w formie papierowej. Nie wiem w sumie po jaką cholerę, ale szanuję za profesjonalizm.
No i panel Simona. Jak już wspominałem, niektóre panele miały po prostu słabe opisy. Ten w sumie pozytywnie odstawał i nawet pasował, bo od razu uświadamiał, że tych teorii nie należy brać zupełnie na poważnie. Więc panel miał trwać godzinę, a trwał dwie i Simon nawet nie przedstawił wszystkiego, co miał przygotowane.

Warto jeszcze wspomnieć, że co jakiś czas ludzie przychodzili grać w Danmaku!!, czy pograć w ULiLa, więc room porażką w żadnym stopniu nie był, patrząc na rozmiar samego konwentu.

Jeśli chodzi o stoiska konwentowe - było ich dość sporo i miały kontent z Touhou w ilości przyzwoitej.

Szkoda, że nie udało się wyjść całą grupą na piwo pośpiewać piosenki obrażające papieża, ale do tego chyba najlepiej się nadaje dzień 0, jak w przypadku zeszłorocznego Tetconu.

Pojechałbym ponownie mimo takiego sobie połączenia kolejowego.
Obrazek
Pan Beliara

GG: 10721760
Achievementy:
PCB Hard IN  Hard IN  Extra

Poprzednia strona

Powrót do Konwenty i spotkania