Touhou 15.5: ~ Antinomy of Common Flowers

Oficjalne gry, mangi i inne ZUNowskie dzieła.

Touhou 15.5: ~ Antinomy of Common Flowers

Postprzez Critz » 12 gru 2016, o 04:47

Zapowiedziana została kolejna kanoniczna bijatyka z serii Touhou: 東方憑依華 (Eastern Flowers of Possession) ~ Antinomy of Common Flowers.

Obrazek

Gra będzie samodzielną bijatyką. Poza systemem okultu z Urban Legend in Limbo będzie ona miała też mechanikę typu tag team na dwie postaci, o szczegółach na ten moment nieznanych. Fabuła jest kontynuacją motywu z Extra Stage w ULiLu, w którym w końcowej zapowiedzi pojawia się motyw mieszkańców Gensokyo w tajemniczych okolicznościach zamieniających się ciałami oraz umysłami i korzystających z tego zjawiska dla własnej wygody, nie wiedząc że to początek nowego incydentu. Incydentu, który szczególnie silny wpływ będzie miał na posiadaczki Kul Okultu.

"Najpotężniejsza dwójka już połączyła siły."
"Ludzi może czekać coś złego."
"Tego przeciwnika nie da się pokonać w pojedynkę?"
Strach w sercach mieszkańców Wioski Ludzi napędza absurdalne plotki. Jednak incydent z przyjmującymi rzeczywistą, fizyczną formę miejskimi legendami nie został jeszcze rozwiązany - a to zjawisko, zwane Doskonałym Opętaniem, z pewnością jest kolejną manifestacją miejskiej legendy.

Ta gorzka historia opowiada o tych, które wykorzystują Doskonałe Opętanie do własnych celów. O tych, które zostały wciągnięte w incydent. I o tych, które chcą odsłonić prawdę kryjącą się za nim... To właśnie one popełniły błąd, widząc same siebie jako najpotężniejszą dwójkę.

Gra będzie miała wszystkie postaci z ULiLa i więcej. Nie ma przewidzianego dema na zimowy Comiket, nie jest także określone czy wyjdzie wersja konsolowa.
Źródło: https://www.shrinemaiden.org/forum/index.php/topic,20471.0.html

Odczucia? Komentarze? Groźby? Spekulacje?
Pomijając to, że trochę żal mi ludzi którzy kupili ULiLa na PS4, to jestem wysoce zadowolony z kolejnej bijatyki - zwłaszcza że system tag team ma potencjał otworzyć masę możliwości w PvP. Oczywiście, lista postaci to czysta spekulacja. Może poza tym, że kanji z imienia Yorihime znajduje się w tytule gry - co oczywiście może być zbiegiem okoliczności lub zmyłką. Jakbym jednak miał pisać list do Świętego Mikołaja, to z chęcią zobaczyłbym Ran (w parze z Mamizou :3), Kaguyę (para z Mokou), Keine (tak samo), wyżej wspomniane siostry Watatsuki, Kagerou bo świetnie pasuje do bijatyki, Doremy bo tak, Clownpiece z Hecatią też byłyby fajne, no i ewentualnie Kanako albo Sanae (poza oczywistym powodem, to byłaby dobra okazja do nawiązania więzi z Sumireko). Ale to czyste myślenie życzeniowe.

PS: ZUN w odniesieniu do tematyki gry użył na streamie określenia "erotyczny" (konkretnie エロ oraz 耽美). Co przez to rozumiał (może fetysz na bodyswap?) pozostawiam każdemu do interpretacji.
Obrazek Obrazek
Official Husbando of Sanae-chan. || Gensokyo to nie miejsce by być więźniem zdrowego rozsądku!
Discord niepoprawnych Remifagów: https://discord.gg/U6CKEme

⑨ > ➒
"As you wish, my little kawaii loli. It's simple as fuck. But doing this is just a waste of time. HAIII~." - Dr. Gilgamesh
Critz
Convictor Yamaxanadu

GG: 3754878
Achievementy:
DDC Clear DDC Hard LoLK Clear LoLK Extra

Re: Touhou 15.5: ~ Antinomy of Common Flowers

Postprzez Kamruz » 12 gru 2016, o 12:47

Wygląda na to że hype mam jeszcze większy niż przewidywałem. Dwie dziewczynki stwierdziły że są najsilniejsze i połączyły siły? Toż to aż dwie nowe postacie! I mając na myśli "nowe", mam na myśli nowe nowe bo zapewne parę starszych dziewczynek się dołączy do playable gdyż to w końcu nowy numerek.

>gdy spotkasz kogoś z kijem w dupie
Kamruz
Bunbunmaru Reporter

Achievementy:

Postprzez Krolo » 12 gru 2016, o 13:09

Czyli to będzie na tym samym silniku co ULiL?
Obrazek
"official aidoru nsfw memer"
Krolo
Miszcz Painta

Achievementy:

Postprzez Kamruz » 12 gru 2016, o 13:19

Pewnie na bardzo podobnym tak jak to było w przypadku IaMPów i Soku.

>gdy spotkasz kogoś z kijem w dupie
Kamruz
Bunbunmaru Reporter

Achievementy:

Postprzez Krolo » 12 gru 2016, o 13:26

Pomiędzy IaMPem i SWR była ogromna różnica, a więc jak tutaj zmiany będą co najmniej tej skali, to może jest nadzieja.
Obrazek
"official aidoru nsfw memer"
Krolo
Miszcz Painta

Achievementy:

Postprzez Cthulhoo » 12 gru 2016, o 14:21

Przecież już pomiędzy HM i ULiLem była ogromna róznica.
Obrazek
Cthulhoo

GG: 6157591
Achievementy:

Postprzez 11dam » 12 gru 2016, o 18:28

zobaczymy, z chęcią zobaczę jak to wyjdzie, nie spodziewałem się systemu tagowania w touhou bijatyce. Mam obawy co do tego że jednak nie jest to rozszerzenie do ulila a samodzielna gra, no ale póki nie zagram to :whocarez: (ciekawe czy będzie działać mi, ulil już ledwo ledwo daje radę xd)
Spoiler:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198042439659
11dam

Achievementy:
EoSD Lunatic PCB Hard IN  Hard MoF Normal UFO Normal GFW Clear EoSD Full Normal EoSD Full Extra

Postprzez FoxMelody » 13 gru 2016, o 01:48

"Antimony of Flowers" you say? A może "Flowers of Antimony"?
20:47:47 ‹Kamruz› http://i.imgur.com/sJT2JCS.jpg tak sobie wyobrażam edama w 2D
FoxMelody

Achievementy:
PCB Clear IN  Normal MoF Normal MoF Extra

Postprzez Tribell » 13 gru 2016, o 02:30

O ile ta gra nie pozwoli mi grać tandemem Iku/Tenshi, to pomijając storyline mam na nią oficjalne wyjebongo.
Obrazek
Tribell
Dragon's Palace Messenger

Achievementy:
EoSD Clear EoSD Lunatic EoSD Extra PCB Clear PCB Lunatic PCB Extra PCB Phantasm

Postprzez Critz » 13 gru 2016, o 03:27

Antinomy (sprzeczność), nie antymon. Choć to samo pomyślałem.

Ja nawet pomijając rozwój ULiLa jestem zaciekawiony samą implementacją systemu tag team, bo jest dużo możliwości. Osobne paski HP czy jeden łączony? Jeśli osobne, to czy pokonanie jednej postaci = KO? Czy zmienianie postaci będzie mocno nagradzane? Jeśli nie, to czy gra 1v1 w Versus mode jak w ULiLu będzie miała sens? Jeśli tak, to o jakie urozmaicenia z tym związane oparty będzie system? Tag cancele? Combo breakery? Assisty a la Marvel? Jakieś pasywne efekty na zmianie zależne od postaci jak w Ougon Musou Kyoku?

Opcji jest dużo. Aczkolwiek jednej, jakiej raczej (niestety) nie widzę to 2 player vs 2 player PvP. Choćby ze względu ma ból w dupie z klawiszologią...

Co do teamów, możliwości są teoretycznie nieskończone - choć nie nastawiałbym się jednak na postacie z 12.3. Co do kanji Yorihime w tytule gry, to też jestem raczej przekonany że to zmyłka, skoro idąc tym tropem, HM obiecało nam Shinki... Na potrzeby samego story mode postacie z ULiLa można by jednak sensownie ułożyć:

Reimu + Shinmyoumaru: mieszkają (mieszkały?) razem.
Marisa + Nitori: wspólna historia.
Ichirin + Byakuren: z oczywistych względów.
Futo + Miko: jak wyżej.
Koishi + Kokoro: przeciwieństwa.
Mokou + Sumireko: kumpele po ULiLu.
Kasen + Mamizou: wrogowie/rywalki po niedawnym czapterze WaHH.
Nie do pary zostaje Reisen, która spokojnie mogłaby dostać wreszcie Kaguyę.

W każdym razie, jeśli całkiem nowych dziewczynek będzie faktycznie 2, to obstawiam na 90% zamknięcie listy w 20 postaciach - jedna już istniejąca partnerka dla którejś z już obecnych w ULiL postaci (Reisen?), jeden team złożony z powracających postaci i jeden team ze sprawczyń. Wątpię, by ospritowali tylko trzy postacie (co dałoby 18 total) albo aż siedem (co dałoby 22 total), więc dodanie pięciu dziewczynek do listy z ULiLa aby osiągnąć parzyste 20 wydaje się rozsądne.
Obrazek Obrazek
Official Husbando of Sanae-chan. || Gensokyo to nie miejsce by być więźniem zdrowego rozsądku!
Discord niepoprawnych Remifagów: https://discord.gg/U6CKEme

⑨ > ➒
"As you wish, my little kawaii loli. It's simple as fuck. But doing this is just a waste of time. HAIII~." - Dr. Gilgamesh
Critz
Convictor Yamaxanadu

GG: 3754878
Achievementy:
DDC Clear DDC Hard LoLK Clear LoLK Extra

Następna strona

Powrót do Kanon