Co dalej ze stroną i forum?

Regulaminy, ogłoszenia i ustalenia.

Re: Co dalej ze stroną i forum?

Postprzez Scarpi » 9 wrz 2018, o 23:20

Czyli wruszka oficjalnie martwa? Świeć panie nad jej duszą. Fairy chat na zawsze w mym serduszku Obrazek
ObrazekObrazek
Spoiler:
Scarpi

Achievementy:
EoSD Lunatic

Postprzez Pan Beliara » 10 wrz 2018, o 15:30

Scarpi napisał(a):Czyli wruszka oficjalnie martwa? Świeć panie nad jej duszą. Fairy chat na zawsze w mym serduszku Obrazek

Twoja wypowiedź trochę nie pasuje do faktu, iż kilka miesięcy temu napisałeś dosadnie, jak bardzo gardzisz tym fandomem. Można by dojść do wniosku, że jest to z Twojej strony dość prymitywny i typowy dla Ciebie sarkazm.

Forum nadal będzie istnieć (tak przynajmniej wnioskuję z newsa Akiza), choć to chyba jedynie ze względu na archiwizację wątków, skoro cała dyskusja przeszła na discorda.

inb4 discord tak bardzo martwy
Obrazek
Pan Beliara

GG: 10721760
Achievementy:
PCB Hard IN  Hard IN  Extra

Postprzez Akizu » 13 wrz 2018, o 09:47

Scarpi napisał(a):Czyli wruszka oficjalnie martwa? Świeć panie nad jej duszą. Fairy chat na zawsze w mym serduszku Obrazek

Pamiętaj że wróżki są nieśmiertelne. Zabite powracają z deszczem. Niestety my tu mamy przewlekłą suszę i jedyne resztki aktywności na forum to sesje RPG. Na stronę główną od dawna nikomu nic się nie chciało robić i wątpię żeby coś się w tej kwestii zmieniło.
Gdyby nie Discord (ang. niezgoda, kłótnia, niesmak, dysonans) to forum może było by aktywniejsze, a że w dzisiejszych czasach każdy może mieć swoje własne min-chato-forum, bez domeny, bez hostingu, bez płacenia, to fandom coraz bardziej dzieli się na małe grupki i wszystko powoli umiera. Największym problemem jest właściwie brak osób chętnych do wychodzenia z własnymi inicjatywami, ale w tej kwestii to żadna nowość bo i przed powstaniem cirno.pl też ich brakowało.
Aliens did nothing wrong!
Akizu
True Administrator

Achievementy:

Postprzez Scarpi » 14 wrz 2018, o 16:07

Pan Beliara napisał(a):Twoja wypowiedź trochę nie pasuje do faktu, iż kilka miesięcy temu napisałeś dosadnie, jak bardzo gardzisz tym fandomem. Można by dojść do wniosku, że jest to z Twojej strony dość prymitywny i typowy dla Ciebie sarkazm.

Skąd ta pasywna agresja kolego? :D
Polski fandom od początku według mnie był meh. Uważam, że był z góry skazany na porażkę przez chamstwo. Zarówno posiadanie ludzi z "ciętym językiem" w gronie moderatorów, jak i tolerowanie tego przez malućkich. Przewijało się tu wiele osób, a ilu zostawało? Jesli mam być szczery, to z odejściem kamruza i banem dla pookiego miałem duże nadzieje, ale ich miejsce zajeli ludzie "na poziomie", publicznie rozmawiający o fekaliach i innych takich. Nic dziwnego że nowi zrażali się dość szybko.
Gardzę zarówno chamstwem, jak i obrzydliwymi ludźmi, a u nas było/jest takowych sporo. Do tego mieliśmy pełno beta chłopców, którzy widząc dziewczynę zakładali swoje fedory, przywdziewali białą zbroję i zaczynali jakieś dzikie flirty bawiąc się w braciszków/siostrzyczki czy tam wysyłając swoje zdjęcia w garniakach licząc na nie wiadomo co.

Still, ja nie nienawidziłem fandomu. Taki angielski jest na przykład świetny. Za to ciągle mam ból dupy o to, że te najgłośniejsze jednostki po polskiej stronie barykady, jak i niekompetentna moderacja (bo serio. Nie rozumiem jak można było tolerować książkową definicję słowa "incel" u niektórych użytkowników, albo rozmowy na temat rozcięcia genitali) zmarnowały potencjalnie fajne miejsce do przebywania dla nerdów.

Dużo marudzę, ale szczerze nie żałuję spędzonego tu czasu. Nie licząc tego incydetu z Wercik, to bawiłem się tu przednio. Zaczynając na kreowaniu swojej internetowej persony od momentu pierwszego wejścia na fairy chat, poprzez zabawy w jakieś głupie irce, a kończąc na dramach gdzie chłopaczek nieświadomie chodził przez 2 miesiące z facetem, pokazując jak traktowane są tu związki

Akizu napisał(a):Pamiętaj że wróżki są nieśmiertelne. Zabite powracają z deszczem. Niestety my tu mamy przewlekłą suszę i jedyne resztki aktywności na forum to sesje RPG. Na stronę główną od dawna nikomu nic się nie chciało robić i wątpię żeby coś się w tej kwestii zmieniło.
Gdyby nie Discord (ang. niezgoda, kłótnia, niesmak, dysonans) to forum może było by aktywniejsze, a że w dzisiejszych czasach każdy może mieć swoje własne min-chato-forum, bez domeny, bez hostingu, bez płacenia, to fandom coraz bardziej dzieli się na małe grupki i wszystko powoli umiera. Największym problemem jest właściwie brak osób chętnych do wychodzenia z własnymi inicjatywami, ale w tej kwestii to żadna nowość bo i przed powstaniem cirno.pl też ich brakowało.

Pamiętam że na początku było dużo chęci jak i potencjału. Niestety oba zaczęły znikać z różnych powodów, głównie chyba przez te które podałem wcześniej. Jest jedna osoba, która niby dużo robiła dla fandomu, ale jednocześnie swoim zachowaniem odpychała ludzi jak i odbierała chęci do współpracy. Konfliktowe osoby które są de facto reprezentantami strony, to pierwsza i największa kotwica ciągnąca statek w dół.
ObrazekObrazek
Spoiler:
Scarpi

Achievementy:
EoSD Lunatic

Postprzez Yaket » 14 wrz 2018, o 21:25

Nie wierzę że to mówię ale zgadzam się tu ze Scarpim
Obrazek
Yaket

GG: 44325521
Achievementy:
EoSD Normal PCB Normal IN  Normal MoF Normal UFO Normal TD Normal

Postprzez PookyFan » 14 wrz 2018, o 21:45

Scarpi napisał(a):Gardzę zarówno chamstwem, jak i obrzydliwymi ludźmi

Okej, doczytałem dotąd. Bo trochę ciężko uwierzyć mi w to, że piszesz na poważnie i mimo to nadal jesteś w stanie spojrzeć sobie w twarz, gdy rano przy pucowaniu zębów spoglądasz w lustro.
Mężczyzna powinien zrobić w życiu trzy rzeczy: zasadzić drzewo, zbudować dom i zjednoczyć fandom.

Obrazek
PookyFan
Zekamashi ja nai *3*

GG: 4774192
Achievementy:

Postprzez AxeYou_ » 15 wrz 2018, o 13:32

Jesli mam być szczery, to z odejściem kamruza i banem dla pookiego miałem duże nadzieje, ale ich miejsce zajeli ludzie "na poziomie", publicznie rozmawiający o fekaliach i innych takich. Nic dziwnego że nowi zrażali się dość szybko.

Obrazek

Oh well, jako osoba trzymająca ludzi w szyku jestem słaby ale jako osoba która próbowała jakoś rozwijać sam serwer (poprzez nowe rzeczy) to nie było źle. Ale co poradzić, Cirno.pl jest już przeszłością i raczej nie wróci do stanu sprzed dwóch lat. Możemy wszyscy razem nacisnąć na spłuczkę i spuścić to wszystko w cholerę. Aż ciekawi jak wyjdzie to co Critz planuje.

Godspeed...

Keine-fag #no.1 na "zimnej wróżce".
Jak można nie lubić Yuyuko :'3
AxeYou_

Lokalizacja: Bezduszne zaplecza Cirnowego Discorda - Siedziba w Gdańsku
Achievementy:
PCB Normal IN  Normal

Postprzez Pan Beliara » 15 wrz 2018, o 14:32

Scarpi napisał(a):Skąd ta pasywna agresja kolego? :D

Dlaczego uznajesz to za przejaw agresji, kolego?

Scarpi napisał(a):Polski fandom od początku według mnie był meh. Uważam, że był z góry skazany na porażkę przez chamstwo. Zarówno posiadanie ludzi z "ciętym językiem" w gronie moderatorów, jak i tolerowanie tego przez malućkich. Przewijało się tu wiele osób, a ilu zostawało? Jesli mam być szczery, to z odejściem kamruza i banem dla pookiego miałem duże nadzieje, ale ich miejsce zajeli ludzie "na poziomie", publicznie rozmawiający o fekaliach i innych takich. Nic dziwnego że nowi zrażali się dość szybko.

Pisząc "chamstwo" masz na myśli stosunek ogółu użytkowników do osób, które dobrze się bawiły trollując na chacie i wprost się do tego przyznawały na prawo i lewo?
Jeśli chodzi ci o cały fandom, to została większość osób. Porozchodzili się na serwery IRCowe czy discordowe, często wracali po jakimś czasie, jednak nadal jest z nimi kontakt i z jakiegoś powodu nie widzą całej reszty przez pryzmat ludzi rozmawiających o kupie i fapie.

Scarpi napisał(a):Gardzę zarówno chamstwem, jak i obrzydliwymi ludźmi, a u nas było/jest takowych sporo.

Spoiler:

Podręcznikowy przykład hipokryzji.

Scarpi napisał(a):Do tego mieliśmy pełno beta chłopców, którzy widząc dziewczynę zakładali swoje fedory, przywdziewali białą zbroję i zaczynali jakieś dzikie flirty bawiąc się w braciszków/siostrzyczki czy tam wysyłając swoje zdjęcia w garniakach licząc na nie wiadomo co.

To wszystko akurat się działo na twoim podwórku. Nie przypominam sobie, żebyś jakoś temu przeciwdziałał.
A jeśli już wchodzisz w taką retorykę - znam przypadek, gdy dziewczyna wysyłała komuś zdjęcia swoich nóg w zakolanówkach. Jaką implikację rodem wprost z dupy nam zaserwujesz tutaj?

Scarpi napisał(a):Still, ja nie nienawidziłem fandomu.

Ależ nikt ci tego nie zarzuca.

Scarpi napisał(a):Taki angielski jest na przykład świetny. Za to ciągle mam ból dupy o to, że te najgłośniejsze jednostki po polskiej stronie barykady, jak i niekompetentna moderacja (bo serio. Nie rozumiem jak można było tolerować książkową definicję słowa "incel" u niektórych użytkowników, albo rozmowy na temat rozcięcia genitali) zmarnowały potencjalnie fajne miejsce do przebywania dla nerdów.

Jest świetny, bo znajdujesz uznanie innych trollów? A może chodzi też o to, że angielski fandom jest nieporównywalnie większy, co skutkuje większą liczbą ludzi skorych do organizowania wszelkich inicjatyw. Przyznam, zagraniczne fandomy znam dość pobieżnie, ale i tak przebija się przez to wszystko duża dawka shitpostu, a moderacja bardzo chętnie korzysta z punktu regulaminu typu "administracja ma zawsze rację".

Scarpi napisał(a):Dużo marudzę, ale szczerze nie żałuję spędzonego tu czasu. Nie licząc tego incydetu z Wercik, to bawiłem się tu przednio. Zaczynając na kreowaniu swojej internetowej persony od momentu pierwszego wejścia na fairy chat, poprzez zabawy w jakieś głupie irce, a kończąc na dramach gdzie chłopaczek nieświadomie chodził przez 2 miesiące z facetem, pokazując jak traktowane są tu związki

Z jakiegoś powodu większość tych "dram" miała miejsce właśnie na twoim kurwidołku. A nie, przepraszam - to z Wercik było też obgadywane na Cirno, choć to z inicjatywy pewnej osoby, która nie tylko zwołała ludzi na voice, ale także podzieliła się toną logów i przyklaskiwała wszelkim przeróbkom. Pstryk.

Scarpi napisał(a):Pamiętam że na początku było dużo chęci jak i potencjału. Niestety oba zaczęły znikać z różnych powodów, głównie chyba przez te które podałem wcześniej. Jest jedna osoba, która niby dużo robiła dla fandomu, ale jednocześnie swoim zachowaniem odpychała ludzi jak i odbierała chęci do współpracy. Konfliktowe osoby które są de facto reprezentantami strony, to pierwsza i największa kotwica ciągnąca statek w dół.

Czy problemem było coś zorganizować "na swoim"? Ktoś dość długo organizował turnieje z kilku gier, touhouroomy nadal były tworzone, mimo że ktoś inny, który to głównie się nimi zajmował, zrezygnował z tego dwa lata temu po Pyrkonie.
Tak bardzo się uczepiłeś tej jednej osoby, a to ty ją najbardziej prowokowałeś robiąc jeszcze większe bagno, jednak teraz nagle nabierasz dystansu od tego mówiąc "a u was murzynów biją!".
Obrazek
Pan Beliara

GG: 10721760
Achievementy:
PCB Hard IN  Hard IN  Extra

Postprzez Cthulhoo » 15 wrz 2018, o 17:46

Och, Scarpi chce brzmieć mądrze i dojrzale xD
No, ale też wrzucę swoje trzy grosze. Czemu Cirno umarło? Proste: zestarzeliśmy się, a nikt nie przyszedł na nasze miejsce. I na tym mógłbym skończyć. Ten fandom nie przeżył zmiany pokoleniowej i zabrakło młodych i inicjatywnych osób, które mogłyby zająć miejsce swoich senpaiów. Plus ileż można gadać o tym samym? A nowy content wychodzi tak rzadko, że nie generuje ciągłego przypływu nowych tematów.
No i Granblue ma lepsze dziewczynki :baka:
Obrazek
Cthulhoo

GG: 6157591
Achievementy:

Poprzednia strona

Powrót do Ogłoszenia