Regulamin strony

Regulaminy, ogłoszenia i ustalenia.

Regulamin strony

Postprzez Akizu » 18 mar 2015, o 17:35

1. Niniejszy regulamin jest zbiorem zasad obowiązujących wszystkich użytkowników forum strony cirno.pl bez wyjątku (zwykłych użytkowników, redakcji cirno.pl, moderatorów i administratorów).
2. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany treści regulaminu w dowolnym momencie.
3. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia użytkowników z jego przestrzegania.
4. Skład ekipy forum, czyli jego administracji i zespołu moderującego znajduje się tutaj. Jej członkowie to osoby mające prawo egzekwować postanowienia niniejszego regulaminu, stosując ostrzeżenia oraz banicję użytkowników, którzy się mu nie podporządkują.
5. Ostrzeżenia są formą słownego upomnienia mającego na celu zwrócenie uwagi użytkownikom nieprzestrzegającym postanowień regulaminu forum.
6. Banicja (tzw. ban) jest czasowym wyłączeniem możliwości użytkowania konta. Jest ona nakładana na użytkownika, który w momencie uzyskania ostrzeżenia posiada co najmniej dwa inne aktywne ostrzeżenia. Można też zostać nim ukaranym w wypadku popełnienia czynności uznanej za kategorycznie niedozwoloną (patrz dalsza część regulaminu).
7. Ostrzeżenia pozostają aktywne permanentnie, a bany przez cały okres czasu ustalony według własnego uznania przez członków ekipy, którzy nałożyli je na danych użytkowników. Skasować je można skutecznie przyczyniając się do rozwoju strony bądź "wykupując" ich usunięcie poprzez branie udziału w tzw. Touhou Daily Quests.
8. Czynności zabronione (a więc podlegające karze wystawienia ostrzeżenia na forum, lub banu na chacie) to:
- Nagminny offtopic (nietrzymanie się w swoich postach tematu dyskusji określonego w pierwszym poście danego wątku pomimo upomnień innych użytkowników)
- Spam (wrzucanie - zazwyczaj w sposób masowy - treści całkowicie niezwiązanych w jakikolwiek sposób z charakterem forum)
- Publikowanie nieprzyzwoitych treści (pornografii i innych powszechnie uznanych za niesmaczne). W przypadku zamieszczania linku do strony zawierającej tego typu materiały należy zamieścić ostrzeżenie. Zamieszczanie linków do materiałów ekstremalnych uznawanych za nieodpowiednie dla wszystkich (scat, gore itp.) jest zabronione.
- Obrażanie innych użytkowników (w sytuacji, gdy nie chodzi o wytknięcie komuś konkretnego negatywnego zachowania, a jedynie o wycieczki osobiste bądź zwyczajnie celowe urażenie czyichś uczuć, odczuć czy godności - tyczy się to prostackiej krytyki czyjejś osoby, jej gustów, religii, światopoglądu itp.)
- Publikowanie treści sprzecznych z polskim prawem.
-Celowe spoilery mające na celu zepsucie komuś zabawy.
- Publikowanie materiałów szkodliwych dla zwykłego użytkownika. (szkodliwe oprogramowanie, skrypty itp.)
Czynności kategorycznie niedozwolone (podlegające banicji użytkownika, który się ich dopuszcza) to: tworzenie i używanie więcej niż jednego konta na forum (grozi permanentnym banem dla każdego takiego nowo utworzonego konta, w przypadku masowego uprawiania tego procederu - czasowym lub permanentnym banem na pierwotne konto użytkownika czy nawet na adres IP jego komputera; nie dotyczy administracji, której członkowie mogą używać różnych kont w celach technicznych), tworzenie konta tylko i wyłącznie w celu rozsyłania spamu (grozi permanentnym banem na konto i IP), aktywne działanie na szkodę witryny poprzez wykorzystanie swojej pozycji na niej (np. gdy członek ekipy forum lub redakcji strony wykorzysta swoje uprawnienia w celu zaszkodzenia stronie cirno.pl, jej forum bądź użytkownikom; grozi to permanentnym bądź czasowym banem na konto oraz odebraniem uprawnień członka redakcji bądź ekipy forum).
⑨. Ekipa forum jest zobowiązana do utrzymywania na nim porządku poprzez egzekwowanie postanowień tego regulaminu, reagowania na skargi i zażalenia użytkowników (jeśli dotyczą w bezpośredni sposób forum cirno.pl) oraz udzielania im wszelkiej potrzebnej pomocy w ramach użytkowania forum.
10. Osoby korzystające z proxy muszą liczyć się z możliwością otrzymania banicji od administracji i zespołu moderującego.
11. W szczególnych przypadkach ekipa ma prawo do ukarania użytkownika za ewentualne inne przewinienia nieprzewidziane w regulaminie (ostrzeżeniem lub banem). W takich przypadkach moderator wymierzający karę powinien skonsultować sprawę z innym moderatorem lub z administratorem.

Ostatnia zmiana: 14.06.2016
Aliens did nothing wrong!
Avatar użytkownika
Akizu
True Administrator
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 16:47
Lokalizacja: Warszawa
Achievementy:

Re: Regulamin forum

Postprzez Kamruz » 22 gru 2015, o 02:22

Regulamin forum obowiązuję również na Fairy Chacie.
Jedynym wyjątkiem jest publikacja treści dla dorosłych, które są akceptowalne pod warunkiem że zostaną one wyraźnie oznaczone. (+18 / NSFW)
W przypadkach ekstremalnych, ograniczamy się do PW lub stron umiejętnie ohasłowanych.


Avatar użytkownika
Kamruz
Convictor Yamaxanadu
 
Posty: 5254
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 00:36
Lokalizacja: Scarlet Warsaw Mansion
Achievementy:
EoSD Clear EoSD Normal EoSD Hard


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość