Dzięń dobry, cześć i czołem.

Dział na tematy powitalne. Jesteś tu po raz pierwszy i nikogo nie znasz? Załóż temat i przedstaw się.

Re: Dzięń dobry, cześć i czołem.

Postprzez Kamruz » 19 sie 2015, o 13:30

Ponieważ to jak fandom kreuje postacie w dużej większości przypadków nie pokrywa się z rzeczywistym charakterem i zachowaniem owych postaci.
Więc jeśli oceniasz daną postać za to jaka jest w fandomie to równocześnie oceniasz ją za to jaka nie jest.
             IT'S RAPE TIME!!!
Kamruz
Bunbunmaru Reporter

Achievementy:

Postprzez Scarpi » 19 sie 2015, o 14:14

Kamruz napisał(a):Ponieważ to jak fandom kreuje postacie w dużej większości przypadków nie pokrywa się z rzeczywistym charakterem i zachowaniem owych postaci.
Więc jeśli oceniasz daną postać za to jaka jest w fandomie to równocześnie oceniasz ją za to jaka nie jest.

Domyślam się, dlatego na razie nie mam jeszcze mega wykreowanego rankingu dziewczynek. Kanon jest dla mnie równie ciekawy jak fanon, ale ciężej się za niego zabrać. Na razie jestem stałym bywalcem na touchouwiki, a wkrótce zamierzam zagrać w bijatyki i może przeczytam oficjalną mange. :nue:
ObrazekObrazek
Spoiler:
Scarpi

Achievementy:
EoSD Lunatic

Postprzez adzi » 19 sie 2015, o 14:44

Scarpi napisał(a): i może przeczytam oficjalną mange.

A nawet trzy (no, razem z serią Sangetsusei to 6 - albo cztery, jeśli te 3 uznamy za poszczególne tomy. Ja tam tamtej części nie ogarniam, a ty nie musisz się jeszcze tam zagłębiać) :nue:
AFAIK:
-Silent Sinner in Blue: must read. Przeczytanie Cage in Lunatic Runagate też może być (sam ZUN powiedział, że każde praca spod znaku Touhou musi być w pewnym stopniu nieprzystępna dla laików :rly: ) A Inaba of the Moon & Inaba of the Earth to śmieszki.
-Wild and Horned Hermit: historia nieco bardziej pofragmentowana, bardziej oparta na codziennym życiu, niż na wielkich incydentach, czy innych wygłupach Yukari. Takie spojrzenie czyni WaHH dobrym źródłem kanonu w tematach osobowości i warunków życia w Gensokyo.
- Forbidden Scrollery: AFAIK jak wyżej, tylko częściej objawia się tam brutalniejsza strona rzeczywistości Gensokyo.
Avoiding being cryo-frozen with some English beef since 2015.
Obrazek
adzi

Achievementy:

Postprzez Kamruz » 19 sie 2015, o 14:50

nowy napisał(a):Domyślam się, dlatego na razie nie mam jeszcze mega wykreowanego rankingu dziewczynek. Kanon jest dla mnie równie ciekawy jak fanon, ale ciężej się za niego zabrać. Na razie jestem stałym bywalcem na touchouwiki, a wkrótce zamierzam zagrać w bijatyki i może przeczytam oficjalną mange. :nue:

Bardzo dobrym wstępem do zapoznania się z kanonem jest czytanie oficjalnych profili dziewczynek. Na wiki zawsze masz w rozwijalnej części na pomarańczowo pod każdym artykułem z dziewczynką.
Również Perfect Momento in Stricte Sense oraz Symposium of Post-mysticism są dobrą opcją by poznać lepiej dziewczynki. Są to mianowicie kroniki, w których opisane są praktycznie wszystkie dziewczynki z perspektywy Akyuu. (twórcy tych kronik)

PS. Ogólnie żwawsze dyskusje są prowadzone zazwyczaj na czacie więc zapraszam. (znajduje się on na stronie głównej)
             IT'S RAPE TIME!!!
Kamruz
Bunbunmaru Reporter

Achievementy:

Postprzez Scarpi » 19 sie 2015, o 16:08

Często przeglądam Fairychat, tylko piszę troszkę mniej Obrazek
ObrazekObrazek
Spoiler:
Scarpi

Achievementy:
EoSD Lunatic

Postprzez Marcisław » 19 sie 2015, o 17:09

Scarpi napisał(a):SDM wybrałem głównie dlatego że jest pierwszym windowsowym touhou. Chce je najpierw wymasterować na 100% zanim wezmę się za kolejne części na poważnie.

Ja mam tak samo. Przez to jedyne Touhou jakie ograłem to pralki, eosd i pcb.
Scarpi napisał(a):Często przeglądam Fairychat, tylko piszę troszkę mniej

Kolejne podobieństwo, czuje że się dogadamy.
No to pytanka.
- Grałeś w niekanoniczne pralkowe Touhou (1-5) ?
- Tardzisz jeszcze Soulsy?
- Edama jeszcze nie było to ja zapytam. 2+2 to 4 czy 9 ?

Obrazek\[T]/
Marcisław

Achievementy:

Postprzez Scarpi » 19 sie 2015, o 22:12

Grałeś w niekanoniczne pralkowe Touhou (1-5) ?

Nie, ale pewnie kiedyś odpale jako ciekawostkę, tym bardziej że mam je już na kompie.
- Tardzisz jeszcze Soulsy?

Niedługo składam nowy komputer. Wtedy dokończę dwójkę.
2+2 to 4 czy 9 ?

Hmmmm... Ciężko jednoznacznie powiedzieć. Wydaje mi się że Obrazek, ale łapki nie dam uciąć.
ObrazekObrazek
Spoiler:
Scarpi

Achievementy:
EoSD Lunatic

Postprzez Wercik » 29 sie 2017, o 14:09

cześć :3
(nie dawać atencji scarpiemu!)
Full-digital Drama Queen :3
Wercik

Achievementy: